Mobil Bursa Bursa firmaları, Bursa Şehir fırsatları, Bursa Etkinlikleri, ,Bursa Şehir Portalı

Son dakika: SADAT yöneticisinin sandık açıklaması... AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizi bağlamıyor
Son dakika: SADAT yöneticisinin sandık açıklaması... AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizi bağlamıyor

Son dakika: SADAT yöneticisinin sandık açıklaması... AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizi bağlamıyor

Son dakika: SADAT yöneticisinin sandık açıklaması... AK Parti Sözcüsü Çelik: Bizi bağlamıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti genel merkezinde 17.45'te başlayan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı 2 saat 40 dakika sürdü. Toplantı sürerken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçerek gündeme dair açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye'nin kuzeyine olası bir harekatla ilgili konuşan Çelik, "Bundan sonrasında da bu harekatlar gerçekleştirilecektir." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ortaya attığı "kaçış" iddiasına ilişkin ise "Sayın Kılıçdaroğlu eminim ki sayın cumhurbaşkanımızın kaçacağına dair bu ifadeyi kullandığında kendisi bile inanmıyordu" diye konuştu. Çelik ayrıca SADAT yöneticisinin açıklamasıyla ilgili de "Birisi çıkmış, 'Sandıkta teslim edemeyiz' demiş. Bu bizi ne ilgilendirir?" diyerek "AK Parti adına söylüyorum, sandığın dışında kim bir açıklama yapıyorsa reddediyoruz" sözlerini kullandı.

1

"BUNDAN SONRA DA HAREKATLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

 • Beril Varol hunharca katledildi. Katil de hadise sonrası intihar etmiş. Yasalar çerçevesinde yapılacak mücadele, şimdiye kadarki bu konularda çalışanların önerileri üzerine üzerimize düşeni yaptık. Bunun için hep beraber, her alanda çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. 2020-2021 Model Sıfır Gibi Araçlar VavaCars'ta VavaCars by Taboola Terör devletçiklerine karşı açık ve net bir tavır defalarca Cumhurbaşkanım Terör devletçiklerine karşı açık ve net bir tavır defalarca Cumhurbaşkanımız tarafından söylenmiştir. Operasyonlarla bunun arkasındaki fiili kararlılık gösterilmiştir. Bundan sonrasında da bu harekatlar gerçekleştirilecektir. Bu hem bizim Türkiye olarak milli güvenliğimizin sağlanması açısından elzemdir hem de komşu ve kardeş devletlerin ve halkların terör örgütlerinden korunması için yapacağımız katkının bir neticesi olacaktır.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİALARINA YANIT: KENDİSİ BİLE İNANMADI

 • Hiçbir zaman bir muhalefet genel başkanının böyle kritik bir dönemde çıkıp da Türkiye'nin devlet başkanını bir şekilde yabancıların diliyle etiketlemesi, hakkında konuşması gibi bir tablo ortaya çıkmamıştır. Birtakım kara propaganda merkezleri belli zaman dilimlerinde cumhurbaşkanımızın kaçacağını ya da başına işler geleceğini sık sık ifade ediyorlar. Bunların zamanlamasına baktığımızda da Türkiye yeni bir sayfa açtığı zaman biz bunların kara propaganda merkezlerinin faaliyetlerine karşı hazırlığımız olduğu için biz takip ediyoruz. Ama hiçbir zaman muhalefet genel başkanı kara progapanada merkezlerinin ortaya koyduğu tavrı bir siyasi argüman gibisinden ortaya koymamıştır. İlk kez Kılıçdaroğlu yapmıştır, yakışmamıştır.

 • İlk defa şimdi CHP genel başkanlığıı koltuğunun bu şekilde istismar edilmesi ilktir. Bir şekilde belge getirildiğinde bunun arkasının, önünün iyi sorgulanması lazım. Birçok yere gidiyor, duvara çarpıyor.Yurtdışında FETÖ'nün bütün faaliyetleri bu yapılara çamur atmak üzerine kuruludur. Kılıçdaroğlu açıklamayı yapar yapmaz dedim ki 'Bakın göreceksiniz gizli belge dediği şeyler bazı kurumların internet sitesinde vardır' dedim, nitekim öyle çıktı. Arkasından bilinen bir FETÖ'cü çıktı, 'Ben bunları zaten 3-4 yıl önce söyledim' dedi. Sayın Kılıçdaroğlu eminim ki sayın cumhurbaşkanımızın kaçacağına dair bu ifadeyi kullandığında kendisi bile inanmıyordu.

NATO TEPKİSİ: "İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN KATILMASININ GÜÇLENDİRECEK TARAFI YOK"

 • Türkiye'nin argümanlarının ne kadar kıymetli olduğu görüldü. Teröre destek vermeme şartını koştuktan sonra ortaya çıkan tepkileri yakından takip ediyoruz. İttifakın güçlenerek yoluna devam etmesini her zaman savunduk ama ilkeler çerçevesinde yoluna devam etmesi lazım. Yeni bir çerçeve ortaya konulacaksa terör konusunda, dayanışma konusunda ilkeli olmak çerçevesinde yürümesi gerekiyor. NATO ittifakı bir güvenlik mimarisidir. Herhangi bir ülke tehdit altındaysa bütün ittifak tehdit altındadır mantığına dayanır. Türkiye adına ifade edilen her şey aslında ittifakın ruhunu, mantığını yansıtan sözlerdir. Madrid'de bu yeni konsept tekrar ele alınacak. Türkiye oraya kapsamlı bir kağıt verecek.

 • Bizim savaştığımız terör örgütüne silah veren birtakım NATO üyeleri var. Bunun ortadan kaldırılması için çalışmak gerekirken doğrudan İsveç ve Finlandiya gibi PKK terör örgütünün faaliyet yapabildikleri ülkelerin bu politikalarını değiştirmeden NATO'ya katılmalarının NATO'yu güçlendirecek tarafı yok. Zoom üzerinden toplantı yapıyor PKK'nın liderleriyle, böyle bir şeyi kabul edebilir miyiz?İsveç Dışişleri Bakanı dedi ki 'Bizim NATO'ya girmemizi isteyen güçlü ülkeler var. Türkiye'nin o güçlü ülkeleri karşısına alacağını sanmıyorum.' Bizi tehdit etmeye kalkıyorlar, böyle bir şey olabilir mi? Terör örgütleri konusunda isteyenin istediği gibi davranarak NATO'nun genişlemesini, NATO'nun güçlenmesini sağlamaz.

 • Makalenin devamında diyor ki 'Türkiye'nin NATO'daki ülkeler tarafından böyle bir tepkiyle karşılaşması şaşkınlıkla karşılaşmamalı.' TBMM'de görev yapıyorsunuz, Türkiye'nin köklü partilerinden biri adına konuşuyorsunuz, Türkiye 'Teröre destek vermem' dediği için gelen tepkileri normal karşılıyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi?

 • CHP'den NATO Genel Sekreterinin hassasiyeti kadar bir hassasiyet göremiyoruz.

 • Cumhurbaşkanımız şu ana kadarki müzakerelerin tatmin edici olmadığını açıkladı ama müzakere kapıları açık.

2

MİÇOTAKİS'İN ABD KONGRESİNDEKİ SKANDAL SÖZLERİ: "YUNAN BASININDA DA ELEŞTİRİ KONUSU OLDU"

 • Miçotakis geldi buraya, cumhurbaşkanımızla görüştü. Görüşmeden çıkan en önemli sonuç üçüncü ülkelerin araya sokulmayacağıydı. Miçotakis'in bu yaklaşımına rağmen ABD Kongresinde Türkiye'yi şikayet etmesi... Kendi müttefikimiz gitmiş, Amerikan kongresinde 'Türkiye'ye F-16 vermeyin' diyor. NATO'da zaaf yaratma adına kendi politikasını Amerikan kongresinden bize dayatmaya kalkıyor. Bu derece yalvaran cümlelerle konuşulması Yunan basınında da eleştiri konusu oldu.Miçotakis adaların silahsızlanmasına 'modası geçmiş bir mesele' diyor. Meseleleri silah yoluyla çözmenin mi modası vardır? Böyle saçma sapan şey olabilir mi? AB'deki Yunanistan'ın şımarıklığına NATO'da yeni ülkelerin başka şımarıklığını ekleyemeyiz.

SADAT YÖNETİCİSİNİN 'SANDIK' AÇIKLAMASI: "BİZİ BAĞLAMIYOR"

 • Bu herhangi bir dernek, kurum, AK Parti'yle ilgisi yok. Birisi çıkmış, 'Sandıkta teslim edemeyiz' demiş. Bu bizi ne ilgilendirir? Biz her zaman sandık yoluyla olur diyoruz. İktidarın sandık yoluyla değişimine kimlerin karşı çıktığının tarihi ortada, bu biz değiliz. Herhangi bir yerde açıklama var; hemen AK Parti'nin resmi görüşüymüş gibi bir çerçeve çiziyorlar, sonra da arkasına bir ton cümle kuruyorlar. Türkiye'nin seçim güvenliği konusunda büyük kapasitesi var. Herkes, her şeyin gözü önünde oluyor. Geçen seçimlerde oy çuvallarının üzerinde yatan vatandaşlarımızı gördük.

 • Ben bu kürsüden bu arkadaşlarımızın konuştuğu gibi konuşsam o partilerle ilgili, böyle bir hata yapsam bir daha ağzımı açmam. Birisi açıklama yapmış, kendisini bağlıyor, bizi bağlamıyor. AK Parti adına söylüyorum, sandığın dışında kim bir açıklama yapıyorsa reddediyoruz. Sandığa hakaret etmeye dönük hangi yaklaşım varsa ayağımızın altındadır.

AA-20220530-28026137-28026132-AK_PARTI_SOZCUSU_CELIK_MYK_TOPLANTISINA_ILISKIN_ACIKLAMALARDA_BULUNDU

'SOSYAL MEDYA' YASASI

 • Bunlar birçok düşünürün söylediği, hepimizin yaşadığı gibi, artık kendi egemenlikleri olan birer devlet gibi hareket ediyorlar. Bazı sosyal medya platformları geçici olarak Ruslara dönük nefret kampanyasına izin verdiğini söyledi, böyle bir şey olabilir mi? Bunla devletler başa çıkamazken bireyler nasıl başa çıkacak?

DENDİAS'IN AYASOFYA PAYLAŞIMI: "YUNANİSTAN'I İLGİLENDİREN HİÇBİR TARAFI YOK"

 • Ayasofya'nın Yunanistan'ı ilgilendiren hiçbir tarafı yok. Siyasetle değil, ancak psikolojik bir travmayla açıklanabilir bu. Burası bizim egemenliğimizde olan bir alan.

 • ('Ayasofya'nın bazı kısımları hasar aldı' iddiaları) Yaklaşık Ayasofya'nın her alanı 150 civarında kamerayla, 250 civarında güvenlik görevlisiyle izleniyor. Bazı yerlerde yıpranma var ama tahribat çerçevesinde olan şeyler değil.

"SANATÇIMIZ SAHNE ALACAK"

 • Ne bir dilin ne bir hayat tarzının yasaklanması bizim kabul edeceğimiz bir şey değil. Her bir konserin neye göre izin verildiğinin, yasaklandığının gerekçesini ben bilemem. Terör propagandası anlamına gelen, konser görüntüsü altındaki faaliyetlere tabii ki izin verilmez. Yasaklanan bir sanatçımızdan bahsediliyor, o sanatçımız sahne alacak. İkinci bir propaganda yapılıyor, 'Kürtçe yasaklanıyor' gibisinden. Böyle bir şey asla söz konusu olamaz, bu yasakları biz kaldırdık.

OLASI SINIR ÖTESİ HAREKAT: "TSK HAZIRLIĞINI YAPAR, EMRİ CUMHURBAŞKANI VERİR"

 • Bir gece ansızın gelebiliriz. Sınırımızın 30 km derinliğinde herhangi terör aktivitesi görmeye tahammülümüz yok. Temizlemediler, TSK girdi orayı temizledi. Bu harekatla ilgili haberler yapıldığında bir şeyde hassas olmamız lazım. Bunun ne zaman olacağı TSK'nın planlaması içindedir. TSK hazırlığını yapar, emri cumhurbaşkanı verir.