Mobil Bursa Bursa firmaları, Bursa Şehir fırsatları, Bursa Etkinlikleri, ,Bursa Şehir Portalı

Zafer Partisi Nİlüfer İlçe Başkanlığına Alpagut Zİyareti
Zafer Partisi Nİlüfer İlçe Başkanlığına Alpagut Zİyareti

Zafer Partisi Nİlüfer İlçe Başkanlığına Alpagut Zİyareti

Zafer Partisi Nİlüfer İlçe Başkanlığına Alpagut Zİyareti

Türkiye'de " Alpagut Turan Dövüş Sanatı Dünya Kuboku"  için Bursa'da olan Kutsan Başkan  ve Metin Başkan, daha önce Kent Meydanında  Ötükenden Kızılelmaya Derneğinde ziyaret ettikleri Işıl ESGİN ile bu kez Zafer Partisi çatısında biraraya geldi.Genç üyelerin çoğunlukta olduğu bilinen Zafer Partisi Nilüfer Ilçe'de Türk Gençliğine Alpagut dövüş sporlarını sevdirmek için görüş alışverişinde bulundular.

Nilüfer İlçe Başkanı Sayın Işıl ESGİN,  Türk dövüş sanatında yıllardır Türkçü mücadele veren dövüş sanatı ustalarına Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit ÖZDAĞ'ın "Türkiye'nin Yükselişi" kitabını armağan etti. 
Ziyaret esnasında görüştüğümüz Esgin, "2017 yılından beri tanıştığımız Turan Dövüş Sanatına gönül ve emek vermiş Kutsan Bayat ve Metin Karadeniz'in Zafer Partimize ziyaretlerinden mutlu olduk..Gençlerimize bu sporu nasıl sevdiririz, birlikte neler yapabilirizi konuştuğumuz sohbetimizde, en kısa sürede yeniden biraraya gelmeye karar verdik."

Ziyaret bitiminde görüşlerini aldığımız Vasıf Namazov(Kutsan Bayat), Bursa'da 3 gün boyunca geçirdikleri müsabakalarda Türk dövüş sanatı adına onur duyduklarını, 3 günlük yorgunluğun herşeye değdiğini söyledi. Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçilerinin buluştuğu Zafer Partisi Nilüfer Ilçe Teşkilatını ziyaret etmekten mutlu olduklarını ifade etti. Ötükenden Kızılelmaya Kültür Eğitim Töre Derneği Başkanı olarak tanıdıkları Başkan Işıl Esgin' e yeni görevinde de başarılar dilediklerini belirtti.

Yine, görüşlerini aldığımız Metin Karadeniz, 3 gün boyunca 20 ülkeden yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Alpagut Dünya Kupasında, Türkiye'nin 1. olmasindan onur duyduklarını ifade etti. Zafer Partisi Nilüfer Ilçe Teşkilatını ziyaretten mutlu olduklarını, ilçede gençler ile spor hakkında sohbet ettiklerini anlattı. Daha önce Zafer Partisi Genel Merkezini ziyaret edip, Genel Başkan Sayın Ümit Özdağ ile görüştüklerini ifade eden Karadeniz, Nilüfer İlçe Başkanı Işıl ESGIN'e ve tüm Zafer Partililere başarı dileklerini iletti.

Bursa'daki gençlerin Alpagut sporuna ilgi duymalarını beklediğini belirtirken, önümüzdeki süreçte Kasım 2022'de düzenlenecek Alpagut Dünya Şampiyonasına hazırlanacaklarını bildirdi.