Mobil Bursa Bursa firmaları, Bursa Şehir fırsatları, Bursa Etkinlikleri, ,Bursa Şehir Portalı

Bakan Kurumdan Bize Bursa yeter! mesajı
Bakan Kurumdan Bize Bursa yeter! mesajı

Bakan Kurumdan Bize Bursa yeter! mesajı

Bakan Kurumdan Bize Bursa yeter! mesajı

2019 yılında yapımına başlanan ve yaklaşık 50 metrekare alan üzerine kurulan Hamitler Macera Parkı'nın açılışı yapıldı.

Açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa eski Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş ve Devlet eski Bakanı Faruk Çelik canlı bağlantı ile katılırken, Macera Parkı'ndaki programa ise açılışı yapmak üzere Osmangazi Kaymakamı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve AK Parti Osmangazi İlçe Başkanının yanı sıra vatandaşlar katıldı.

3 bölümden oluşan ve ziplinezip coasterpump track bisiklet parkuru, 19 etaplı ip parkuru, tırmanma duvarı, serbest düşüş platformu, yürüyüş parkuru, spor alanları, fitness alanı, eğitici doğal çocuk oyun alanları, evcil hayvan parkı, kır kahvesi, piknik alanı ve mescid gibi sosyal alanları bünyesinde barındıran Hamitler Macera Parkı, açılış töreninin ardından vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un açılış öncesi yaptığı konuşmadan satır başları ise şöyle;

"Geçmişten aldığımız ilhamla ve birikimle yapılması gerekenleri yapmaya çalışıyor, Bursamıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Kıymetli Bursalılar bu çerçevede bizim her zaman yanımızda oldular, Bursa için ne hayal kurduysak bu hayallere beraber koştuk.

Bugün hem toplu açılış yapmaya hem temel atmaya geldik yeşil Bursaya. Bursa'nın güzel yarınları için toplam yatırım bedeli 2 milyar dolar olan 6 projemizin temelini atıyor, yine bitirdiğimiz projelerden vatandaşlarımıza anahtarlarını teslim ediyoruz."

Kentsel dönüşüm bizim olmazsa olmazımız. Bu çerçevede gerek Yıldırım gerek Osmangazi gerek Orhangazi gerekse Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile mahalle mahalle dönüşümlerimizi yürütüyoruz. Uyum içerisinde, kentsel dönüşümümüzün 7. etabında bugün 644 konutumuzun ve 177 dükkanımızın temellerini atıyoruz. Toplamda 1 milyar 43 milyon liralık yatırım ve projelerimizin temellerini hep birlikte atıyoruz."

Osmangazi'de 1.769 konutumuzun ve 205 dükkanımızın temsili anahtar teslimini yapacağız. Osmangazi Belediyemizin Hamitler'de yapmış olduğu Macera Parkı'nı gençlerimize armağan ediyoruz.

Ağustos ayında inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız, cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini milletimizle paylaşacak ve Bursamızda da yeni binlerce yuvamızı Bursalı kardeşlerimize kazandıracağız.

Osmangazi sıcak su bölgemizin uzun yıllardır beklediği müjdemizi biliyorsunuz daha önce açıklamıştık. İnşaatlarımıza başlamıştık, tasfiye sürecini tamamladık, çalışmalarımız sürüyor. Eylül ayı itibarıyla başlatacağız ve en kısa zamanda bu rezerv konutları bitirmek suretiyle Osmangazi'deki dönüşümümüze devam edeceğiz. Osmangazi, Yıldırım ilçelerimizde vatandaşlarımıza projelerimiz şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.

Kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyoruz ve belediyelerimizin İller Bankası'ndan aldığı kredilerin faizlerinin yarısını biz ödüyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz dönüşümü çok daha rahat yapacaklar. Gayemiz milletimizin can ve mal sağlığını korumaktır. Biz memleketimizi, Bursamızı çok seviyoruz. Medeniyetler kuran, Anadolu'nun kalbi olan yeşil Bursa buna her türlü değer. Bu anlamda da başkentimiz Bursa'da yapılacak tüm eserlerimizi Bursalı kardeşlerimize değer. Biz de ekibimizle birlikte işte tüm bu hizmetleri gece gündüz çalışmak suretiyle vatandaşımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.

Hanlar Bölgesi'ndeyiz, burası özel bir bölge. Bursa'nın merakla ve özlemle beklediği bir proje. En büyük alkış Sayın Cumhurbaşkanımızadır. Onun desteği ve talimatlarıyla çalışıyoruz. Burası Çarşıbaşı Meydanı, burası bizim tarihimizin doğduğu yer.

Hanlar Bölgesi'ndeyiz, burası özel bir bölge. Bursa'nın merakla ve özlemle beklediği bir proje. En büyük alkış Sayın Cumhurbaşkanımızadır. Onun desteği ve talimatlarıyla çalışıyoruz. Burası Çarşıbaşı Meydanı, burası bizim tarihimizin doğduğu yer.

Tüm Türkiye'de yürüttüğümüz 'Tarihe Vefa Geçmişe Saygı' programı çerçevesinde 44 ilde Medyan Projeleri gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda yeşil ve kadim Bursa'yı büyük tarihiyle buluşturacağız inşallah. Biz bir söz verdik Bursamıza, bu tarihi bölgeye zarar veren 37 binayı yıktık. Hanlar Bölgemizin etrafını tamamen açtığımızda tam 500 milyonluk bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız. Projemizle Bursa'nın tarihi kimliğini ön plana çıkaracağız.

Biz taş üstüne taş koyanlardanız. Birileri gibi milletin önüne, milletin işlerine ve hedeflerine taş koyanlardan hiçbir zaman olmadık. İnşallah bu projemiz geleceğe bıraktığımız, kadim değerlerimizin aziz hatıralarımızın yeni bir mihenk taşı olacaktır. Osmangazi'nin göz nurlarına, Orhangazi'nin evlatlarına şimdiden projelerimiz hayırlı, uğurlu olsun.

Bursa sadece bir şehir değildir. Bursa medeniyettir, geçmiştir, gelecektir; Bursa, Türkiye'dir. Bursa baskıya karşı adaletin, yoksulluğa karşı kalkınmanın her zaman yanında durmuştur. Bursa, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı büyük Türkiye yürüyüşünün en büyük sac ayağı, dayanağı, kilit taşı olmuştur. 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Bursamız şehirciliğin, yeşilin, çevreciliğin merkezidir.

Yeşil Bursa'yı daha da yeşillendirmek adına 2 milyon metrekare büyüklüğünde 10 Millet Bahçesi projemiz var. OsmangaziYıldırımBağlaraltıVefa ve Harmancık millet bahçelerimizi tamamladık ve milletimizin hizmetine sunduk. Yine Mustafakemalpaşa Millet Bahçemizin de yapımına devam ediyoruz. İnşallah İnegöl, Nilüfer ve Çekirge Millet Bahçelerimizin de çok kısa süre içerisinde ilk fidanlarını toprakla buluşturacağız.

2023 seçimleri büyük önem arz ediyor değerli kardeşlerim. Bu seçimler ehliyet ile kifayetsizliğin, nitelik ile yetersizliğin, çalışkanlık ile tembelliğin seçimi olacaktır. Bu seçimler güçlü bağımsızlık ile taşeronluğun, söz söyleyen yerine söz dinlemeyi tercih edenlerin, cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacaktır. Biz buradan diyoruz ki rüzgar olsanız, şu Ulu Çınar'ın yaprağından bile hiçbir şey koparamazsınız.

Varsın küresel odaklar sizlere masalar açsınlar, varsın Türkiye düşmanları sizinle aynı dili konuşsunlar, varsın millete husumetli olanlar sizinle yan yana durmaya devam etsinler. Bize aziz milletimiz yeter, bize Türkiye yeter, bize Bursa yeter. Hanlar Bölgesi'nden hodri meydan diyoruz. Kurduğunuz hesaplar boşa çıkacak, büyükelçilerin masasında yaptığınız hesaplar boşa çıkacak, yanlış hesabınız mutlaka sandıktan dönecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı'nı rekor bir oy ile destekleyerek sizlere gereken cevabı sandıkta verecektir."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un konuşmasının ardından Yıldırım ve Osmangazi ilçelerine canlı bağlantı ile bağlanıldı. Hamitler Macera Parkı'nda protokol üyeleri kurdele kesimini yapmak üzere hazır bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da burada yaptığı konuşmada, "Bursamızın yeni gelişim bölgesinde gelişimi izliyoruz. 2019'dan bugüne Hamitler, Yunuseli, Güneştepe mahallelerimizde 40 bin 560 daireye ruhsat verildi. Yani 160 bin kişilik yeni bir şehir kuruldu burada. Bizler bu süreçte kaçak yapılaşmanın önüne geçtik, modern bir yaşam alanı inşa ettik. 40 yeni park, 118 bin metrekare alan kamulaştırılarak elde edildi. Burada 11 bin 38 metre imar yolu ve bisiklet yolu, 10 okul, 17 cami ve çevre düzenlemesi bölgemize 5 muhtarlık, 2 hizmet binası kazandırdık. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Macera Parkı, 50 bin metrekare üzerine kurulan ve içerisinde çeşitli etap ve bölümlerin bulunduğu bir tesis. Bursamıza ve OSmangazimize hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Hamitler Macera Parkı'nın açılışı yapıldı.