Bursa Şehir Portalı

KÜLTÜRDE CUMHURİYET COŞKUSU
KÜLTÜRDE CUMHURİYET COŞKUSU

KÜLTÜRDE CUMHURİYET COŞKUSU

30 – 31 Ekim 2021 tarihinde Bursa Kültür Mahallesi Pazar Meydanında Cumhuriyet coşkusu 2 tam gün sürecek festival ile kutlanacak.

Kültür Mahallesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Kültür Mahallesi Muhtarlığı tarafından düzenlenecek olan Kültür Cumhuriyet Festivali’nin ilki önümüzde ki hafta başlıyor.

Cumartesi 11 itibarıyla başlayacak olan festival birbirinden renkli sahne şovlarıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Yerel ve Ulusal Sanatçıların, belediye korolarının ve sihirbaz, ateşbaz, çocuk tiyatrosu gibi sahne şovlarının hazırlandığı festivalde katılımcı eğitim kurumlarının söyleşileride izleyicinin karşısında olacak.

Festivalin ilk günü olan 30 Ekim Cumartesi günü, zumba ile festivale merhaba diyecek olan etkinlik takvimi, söyleşiler, Anaokulları ve eğitim kurumlarının söyleşileri ile devam edecek.

Saat 18 itibarıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının sahne almasıyla izleyicilerin coşkulu vakitler geçirmesi planlanıyor.Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Nilüfer Belediyesinin katkılarının bulunduğu Kültür Cumhuriyet Festivali’nin büyük ses getirmesi amaçlanıyor.

Dernek Yöneticileri ve Kültür Mahallesi Muhtarı ile yapılan söyleşilerde “Kültür Mahallesi gerek konumundan gerekse mahallede yaşayan mahalle sakinlerimizin beklentilerini karşılamak ve mahallemizde ilk defa düzenlenecek olan sosyal birlikteliğin geliştirilmesi amacıyla farklı tarihlerde birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerin yapılmasını düşünüyoruz. Bu konuda mahallemizde ikamet eden iş insanları yine mahallemizde bulunan eğitim ve öğretim kurumları, İş yerleri başta olmak üzere mahalle sakinlerimizinde katılımıyla ilkini düzenleyeceğimiz festival ileride yapacağımız etkinliklere Işık tutacaktır. Bu konuda bizlere destek veren başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ beyefendiye ve kıymetli ekibine, Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Turgay ERDEM beyefendi ve kıymetli ekibine, sponsor firmalarımız, katılımcı firmalara ve tüm çalışma ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dediler.

Cumartesi günü başlayacak festival pazar akşamı Mevlüt Can KAPLAN konseri ile sona erecek.