Bursa Şehir Portalı

KÜLTÜR CUMHURİYET FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI
KÜLTÜR CUMHURİYET FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

KÜLTÜR CUMHURİYET FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

Festivale katılan eğitim kurumlarının tanıtım stantları , el sanatları stantları, gıda stantları, hediyelik eşya ve birçok stantın

sabahın erken saatlerinde kurulmasıyla festival alanında hazırlıklar başladı.

Birbirinden değişik oyun parkurlarının alanda bulunması sebebiyle erken saatlerde ziyaretçi akımına uğrayan festival

özellikle çocukların ilgisini çekerek büyük beğeni topladı.

Zumba ile başlayan sahne etkinlikleri eğitim kurumlarının sahne söyleşisi ve eğlenceli oyunlarıyla devam etti. Ertuğrul Okulları, Akcan Okulları, Cansu Keser Gündüz Bakım Evi, Arya Okullarının söyleşileri ve alanında uzman eğitmenlerin alanda bulunan çocukları sahneye toplayarak eğitici oyunlar oynatmaları büyük beğeni topladı. Eğlenirken öğrenen çocukların mutlulukları alanda coşkuya neden oldu. Çocuklarının etkinliklere katılması izlemeye gelen veliler duygu dolu anlar yaşadı.

Cansu Keser Gündüz Bakımevi öğrencileri tarafından Kültür Cumhuriyet Festivaline özel hazırlanan müzikal büyük beğeni topladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı Yürüyüş Seromonisi ile alana girerek sahneye ulaştı. Seyircilerin arasından yapılan yürüyüşte vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bando Takımının ardından sahne alan Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu izleyicilerin gönüllerine hitap etti. İzleyicilerinde söylenen eserlere eşlik etmesi festivale renk kattı.

Hava değişiminde oluşan soğukluk artışına rağmen Sihirbaz’ın sahne alması özellikle alanda bulunan çocuklar tarafından heyecan, şaşkınlık ve mutluluğa sebep oldu. Birbirinden etkileyici illüzyon şovuyla büyük alkış toplayan Sihirbaz izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Festivalin son saatlerinde Bursa’nın kıymetli müzik gruplarından Onur Sever ve ekibi birbirinden güzel eserlerle izleyicilerin gönüllerine hitap etti. Her kesimin müzik zevkine hitap eden 90’lar pop, duygusal parçalar, nostalji eserlerin çalınıp söylendiği müzik şölenine izleyicilerin büyük bir coşkuyla eşlik ettiği İzmir Marşı ile veda edildi.

Festivalin ilk günü büyük bir coşku ve katılım yoğunluğuyla geride kaldı. Kaçıranlar ve festivale katılım sağlayamayan izleyici ve okurlarımız Kent16 YouTube sayfasında etkinlik çekimlerine ulaşabilirler.

Festivalin ikinci gününde birbirinden etkileyici sahne şovlarının yanı sıra ünlü radyocu Ceyhun YILMAZ ve Bursa’nın kıymetli seslerinden Mevlüt Can KAPLAN sahne alacak. Tüm okurlarımızı Kültür Mahallesi Pazar alanına Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşamaya davet ediyoruz.